Klub GO Blansko

Jestliže šachy jsou hra královská, pak go je hra císařská. (E. Lasker, mistr světa v šachu)

II. Blanenský turnaj

Výsledky II. Blanenského turnaje v go

18. - 19. února 2006, kvalifikace na mistrovství republiky, Grand Prix ČR

Pořadatel: Sdružení Ulita a Go klub Blansko, ředitel a rozhodčí Jarek Jiruše

Sponzoři: Koloniál J+J, Araplast a Průmyslová keramika (zásluhou Martina Štoudka a Mikuláše Kocmana)

Turnaj byl i tento rok silně obsazen. Účastnilo se celkem 80 hráčů, z toho 11 ze Slovenska. Celkovým vítězem se stal Ondřej Šilt před Vítem Brunnerem a Jakubem Mírkou. Cenový fond dosáhl 14 650 Kč. Oceněno bylo prvních pět hráčů, nejlepší hráč v kategorii 1. dan Jan Písařík, nejlepší 1-2. kyu Tomáš Kozelek (který ještě loni startoval jako 14. kyu), nejlepší 3. kyu Lukáš Podpěra, nejlepší 5. kyu Martin Makuch (který předběhl i všechny 4.k), hráči s plným počtem bodů Miloš Moravec a Petr Kopecký a hráči s jedinou prohrou Peter Kaško, Jaroslav Voříšek, Martin Kocůrek, Michal Bujak, Tomáš Mander, Kristýna Stodolová a Jan Šíp. Zvláštní cenu dostal brněnský klub za největší počet nových hráčů a cenu fair play Radek Nechanický, který i přes zdravotní indispozici odehrál všechna kola.

Během turnaje jsme opět promítali Hikaru no Go, tentokráte zásluhou Tomáše Krumla s českými titulky. Také nás navštívili novináři a ve svých článcích dopletli páté přes deváté. Třeba informaci, že startují dva hráči 6. danu, kteří jsou celkem v republice jen tři, opravili na "vítěz turnaje je nositelem dvou ze tří šestých danů".

Vám všem díky a za rok zase znovu!


Místo   Jméno         Třída Klub  MMS Body SOS SOSOS  1    2     3     4     5
  1 Silt Ondrej          6d CZ KVa  26  5  119 595  17+/b  6+/w  2+/w  4+/b  5+/b 
  2 Brunner Vit          4d CZ Brn  25  4  118 599  16+/w 10+/b  1-/b  9+/w  4+/w 
  3 Mirka Jakub          3d CZ Plz  25  4  114 595   4-/w 22+/w 10+/w 12+/b  9+/b 
  4 Hora Jan             5d CZ Pra  24  3  124 585   3+/b  7+/w  6+/w  1-/w  2-/b 
  5 Nechanicky Radek     6d CZ Nym  24  3  118 590   9-/b 17+/w  7+/b 11+/w  1-/w 
  6 Valasek Petr         3d CZ FMi  24  3  118 585  11+/w  1-/b  4-/b 13+/w 19+/b 
  7 Fidrmuc Ondrej       3d CZ Brn  24  3  116 594  12+/b  4-/b  5-/w 16+/w 11+/w 
  8 Pisarik Jan          1d CZ Zli  24  4  113 573  18+/b 12-/w 16+/b 10+/w 14+/b 
  9 Prokop Jan           3d CZ Pra  23  2  120 585   5+/w 11-/b 12+/w  2-/b  3-/w 
 10 Hrdina Marian        2d SK Bra  23  2  119 566  13+/w  2-/w  3-/b  8-/b 21+/b 
 11 Holecek David        4d CZ Rev  23  2  118 586   6-/b  9+/w 13+/w  5-/b  7-/b 
 12 Cieply Ales          2d CZ Pra  23  2  117 570   7-/w  8+/b  9-/b  3-/w 23+/b 
 13 Cipra Petr           4d CZ Lib  23  2  114 589  10-/b 16+/w 11-/b  6-/b 17+/w 
 14 Kozelek Tomas        1k CZ Pra  23  4  110 552  28+/b 18+/w 22+/b 15+/w  8-/w 
 15 Jadron Milan         1d SK Bra  23  3  108 559  22-/b 27+/w 17+/w 14-/b 20+/w 
 16 Sklenak Pavel        2d CZ FMi  22  1  117 576   2-/b 13-/b  8-/w  7-/b 22+/w 
 17 Grosser Tomas        3d CZ KVa  22  1  117 574   1-/w  5-/b 15-/b 22+/w 13-/b 
 18 Smid Miroslav        1d SK Bra  22  2  110 547   8-/w 14-/b 27+/b 20-/w 24+/b 
 19 Waczulik Juraj       1k SK Bra  22  3  110 547  23+/w 21+/w 20-/b 24+/b  6-/w 
 20 Zaloudkova Klara     1k CZ Pra  22  3  108 538  27-/b 26+/w 19+/w 18+/b 15-/b 
 21 Snidal Bronislav     1k CZ Ost  22  3  107 546  24+/w 19-/b 28+/b 25+/w 10-/w 
 22 Salom Ludek          1d CZ RpR  21  1  115 566  15+/w  3-/b 14-/w 17-/b 16-/b 
 23 Tvaroh Tomas         1k CZ Pra  21  2  107 547  19-/b 25+/b 24-/w 27+/w 12-/w 
 24 Kruml Ondrej         1k CZ Brn  21  2  107 532  21-/b 29+/w 23+/b 19-/w 18-/w 
 25 Svec Ivo             2k SK Bra  21  3  104 522  29+/b 23-/w 26+/w 21-/b 27+/w 
 26 Bernathova Anna      2k CZ Lib  21  3  101 507  30+/w 20-/b 25-/b 32+/w 28+/w 
 27 Dlouhy Ondrej        1k CZ Nym  20  1  109 537  20+/w 15-/b 18-/w 23-/b 25-/b 
 28 Kruml Tomas          2k CZ Brn  20  2  106 511  14-/w 30+/b 21-/w 29+/w 26-/b 
 29 Korec Ioaskim        2k CZ Pra  20  2   98 502  25-/w 24-/b 32+/w 28-/b 33+/b 
 30 Podpera Lukas        3k CZ Pra  20  3   95 478  26-/b 28-/w 34+/w 31+/b 32+/w 
 31 Makuch Martin        5k SK Bra  19  4   88 434  38+/w 34+/b 33+/b 30-/w 35+/w 
 32 Hrdinova Lubica      4k SK Bra  18  2   94 470  39+/w 33+/w 29-/b 26-/b 30-/b 
 33 Danek Michal         4k CZ Pra  18  2   91 452  34+/w 32-/b 31-/w 35+/b 29-/w 
 34 Zmek Bohuslav        4k CZ Brn  17  1   89 435  33-/b 31-/w 30-/b 39+/w 36-/b 
 35 Chejn Ales           6k CZ Par  17  3   83 418  40+/b 39+/w 37+/w 33-/w 31-/b 
 36 Moravec Miloslav     8k CZ Ost  17  5   76 396  41+/b 40+/w 39+/b 37+/b 34+/w 
 37 Binovec Vladimir     7k CZ Pra  16  3   78 387  42+/w 38+/b 35-/b 36-/w 39+/b 
 38 Petrik Bohuslav      6k CZ Brn  16  2   76 373  31-/b 37-/w  0=   43+/w 40+/b 
 39 Novak Petr           5k CZ Brn  15  0   85 420  32-/b 35-/b 36-/w 34-/b 37-/w 
 40 Zmekova Vera         7k CZ Brn  15  2   76 370  35-/w 36-/b 42+/b 41+/b 38-/w 
 41 Smidova Alexandra    9k SK Bra  13  2   68 336  36-/w 42+/b 43-/b 40-/w 44+/w 
 42 Stoudek Martin       8k CZ Bla  13  1   67 337  37-/b 41-/w 40-/w  0=   45+/b 
 43 Tejkal Karel         10 CZ Pra  12  2   61 305  44-/b 45+/w 41+/w 38-/b  0=   
 44 Krchak Jakub         12 CZ Vse  11  3   56 278  43+/w 46+/b 45-/w 47+/w 41-/b 
 45 Macek Patrik         12 SK Bra  11  3   55 280  48+/w 43-/b 44+/b 46+/w 42-/w 
 46 Lukavska Jana        13 CZ Pra  10  3   49 239  47+/b 44-/w 48+/w 45-/b 50+/b 
 47 Bartova Jitka        13 CZ Pra  10  3   45 232  46-/w 48+/b 52+/w 44-/b 49+/w 
 48 Sperlich Ladislav    12 CZ Brn   9  0   47 229  45-/b 47-/w 46-/b  0=    0=   
 49 Zubor Jozef          14 SK Zil   8  2   39 187  50+/w 52+/b  0=   51-/w 47-/b 
 50 Smutny Jan           15 CZ Brn   8  3   36 192  49-/b 60+/w 53+/w 52+/b 46-/w 
 51 Kasko Peter          16 SK Kos   8  4   35 170  54+/w 53+/b 55-/w 49+/b 52+/w 
 52 Podpera Milos        14 CZ Pra   7  1   41 190  53+/w 49-/w 47-/b 50-/w 51-/b 
 53 Jurasek Ondrej       14 CZ Brn   7  1   35 163  52-/b 51-/w 50-/b 54-/b 57+/w 
 54 Vorisek Jaroslav     17 CZ Pra   7  4   30 147  51-/b 56+/w 60+/b 53+/w 55+/w 
 55 Kocurek Martin       18 CZ Vse   6  4   25 132  72+/b 64+/w 51+/b 56+/w 54-/b 
 56 Holik Lukas          18 CZ Ful   5  3   24 122  61+/b 54-/b 65+/w 55-/b 60+/w 
 57 Bujak Michal         19 CZ Pra   5  4   21 123  58+/b 72+/w 64+/b 60+/w 53-/b 
 58 Mander Tomas         19 CZ Brn   5  4   17  94  57-/w 73+/w 66+/b 64+/b 62+/b 
 59 Kopecky Petr         20 CZ Brn   5  5   14  80  78+/w 67+/b 61+/w 68+/w 66+/b 
 60 Kruml Jiri           17 CZ Brn   4  1   28 131  65+/w 50-/b 54-/w 57-/b 56-/b 
 61 Kvetova Lenka        19 CZ Pra   4  3   19  85  56-/w 68+/b 59-/b 69+/w 65+/w 
 62 Stodolova Kristyna   20 CZ Pra   4  4   16  79  71+/w 69+/b 72+/w 65+/b 58-/w 
 63 Sip Jan              20 CZ Brn   4  4   12  67  73-/b 76+/w 67+/w 75+/b 64+/b 
 64 Klimes David         18 CZ Bla   3  1   23  92  66+/b 55-/b 57-/w 58-/w 63-/w 
 65 Iskiev Dimitr        18 CZ Bla   3  1   20 104  60-/b 66+/w 56-/b 62-/w 61-/b 
 66 Bartova Eva          18 CZ Pra   3  1   17  78  64-/w 65-/b 58-/w 80+/b 59-/w 
 67 Ivansky Adam         20 CZ xxx   3  3   15  72  70+/b 59-/w 63-/b 78+/w 72+/b 
 68 Matejek Jan          20 CZ Kla   3  3   14  68  77+/w 61-/w 73+/b 59-/b 78+/b 
 69 Gric Pavel           20 CZ Brn   3  3   13  77  74+/w 62-/w 78+/b 61-/b 73+/b 
 70 Lupac Martin         20 CZ Brn   3  3   11  49  67-/w 74+/b 71-/b 79+/w 75+/w 
 71 Kavalir Lubos        20 CZ Par   3  2    9  36  62-/b  0+   70+/w  0=    0=   
 72 Kocman Mikulas       18 CZ Bla   2  0   20  87  55-/w 57-/b 62-/b  0=   67-/w 
 73 Plocova Martina      20 CZ Pra   2  2   17  66  63+/w 58-/b 68-/w 74+/b 69-/w 
 74 Vidner Martin        20 CZ xxx   2  2   10  58  69-/b 70-/w 79+/b 73-/w  0+   
 75 Haase Jan            20 CZ Bla   2  1    8  31   0=    0=    0+   63-/w 70-/b 
 76 Rabon Martin         20 CZ Bla   2  0    4  12   0=   63-/b  0=    0=    0=   
 77 Rabonova Lada        20 CZ Bla   2  0    3  14  68-/b  0=    0=    0=    0=   
 78 Jancar Marian        20 CZ Pra   1  1   15  63  59-/b 79+/w 69-/w 67-/b 68-/w 
 79 Sedlakova Zuzana     20 CZ Bla   1  1    7  40   0=   78-/b 74-/w 70-/b 80+/w 
 80 Skokanova Miroslava  20 CZ KVa   1  0    4  24   0=    0=    0=   66-/w 79-/b